III Ciechanowskie Święto Biegania

W najbliższą niedzielę (17 czerwca) odbędzie się III edycja Ciechanowskiego Święta Biegania. O godzinie 7:30 zostanie otwarte biuro zawodów. Każdy uczestnik otrzyma pakiet startowy: koszulkę, numer startowy, a na mecie medal, który może odebrać w biurze zawodów lub w piątek – 15 czerwca w godz. 14:00-18:00 w stoisku stowarzyszenia Mazovia ProActiv na placu Jana Pawła II (podczas Festiwalu Wolontariatu) oraz w sobotę, 16 czerwca na stadionie miejskim (w budynku biurowym) w godz. 10.00-14.00.

Od godz. 8.00 do godz. 8.30 wydawane będą pakiety na bieg dla dzieci. Będzie to Bieg Superbohaterów dla dzieci z klas I-III oraz IV-VII, podczas którego uczniowie będą mogli liczyć na ciekawe atrakcje. Młodsza grupa wiekowa wystartuje o godz. 8.45 na dystansie 400 m, natomiast nieco starsza pobiegnie o godz. 9.00, mierząc się na dystansie 800 m. Półmaraton i bieg na 10 km ruszą o godz. 10.00. Rozgrzewka zaplanowana jest 20 minut przed startem. Wręczenie nagród i zakończenie Ciechanowskiego Święta Biegania przewidziane jest na godz. 13.30. Odbędzie się wówczas losowanie nagród rzeczowych i voucherów wśród wszystkich uczestników biegu na 10 km i półmaratonu.

Podczas biegów prowadzone będą klasyfikacje OPEN kobiet i mężczyzn, przewidziane są również klasyfikacje kobiet i mężczyzn w 12 kategoriach wiekowych, klasyfikacja drużynowa oraz klasyfikacje niepełnosprawnych.

W klasyfikacji OPEN kobiet i mężczyzn w półmaratonie za miejsce I można otrzymać nagrodę pieniężną w wysokości 500 zł, za miejsce II – 300 zł i za miejsce III – 200 zł.

Dla najszybszego ciechanowianina i najszybszej ciechanowianki w półmaratonie również przyznane zostanie 500 zł za I miejsce oraz 300 zł za II i 200 zł na III miejsce.

Trasa półmaratonu:

start na stadionie miejskim, wybieg na ul. 3 Maja, ul. Sienkiewicza, ul. Spółdzielczą, ul. Starowiejską, ul. Śmiecińską, skręt w ul. Siewną, na skrzyżowaniu z ul. Leśną, do ulicy Partyzantów w Gąskach, ulicą Partyzantów, Długą, ul. Kwiatową, do wsi Gorysze, na skrzyżowaniu skręt do wsi Rutki-Marszewice, skręt w lewo w kierunku miasta Ciechanów, ul. Leśną, ul. Mieczysława Dziemieszkiewicza „Roja”, pętlą miejską na wysokości firmy LUPUS nawrót w ul. Mleczarską, ul. Fabryczną, ul. Augustiańską, ul. Orylską wbieg na stadion miejski od ulicy 3 Maja.

W klasyfikacji OPEN biegu na 10 km osoby które zajmą I, II i III miejsce otrzymają puchary. Pamiątkowe statuetki wręczone zostaną najlepszym kobietom i mężczyznom w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Trasa biegu na 10 km:

start na stadionie miejskim, wybieg na ul. 3 Maja, ul. Sienkiewicza, ul. Spółdzielczą, ul. Starowiejską, ul. Śmiecińską, ul. Siewną, skręt w ulicę Leśną, gdzie nastąpi nawrót do pętli miejskiej, pętlą do ulicy Mleczarskiej na wysokości Firmy LUPUS nawrót, ulicą Mleczarską do ulicy Fabrycznej, ulicą Augustiańską, ulicą Orylską, wbieg na stadion miejski od ulicy 3 Maja.

Na trasach dla biegaczy będą znajdowały się punkty z wodą oraz kurtyny wodne.

Regulamin i harmonogram Ciechanowskiego Święta Biegania znajdują są na stronie internetowej mazoviaproactiv.pl.

Ciechanowskie Święto Biegania organizuje stowarzyszenie Mazovia ProActiv, Urząd Miasta Ciechanów i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przy wsparciu partnerów i sponsorów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*