III Forum Kół Gospodyń Wiejskich z Powiatu Ciechanowskiego

Trzecia edycja forum Kół Gospodyń Wiejskich za Nami. Ponad 300 przedstawicielek Kół Gospodyń Wiejskich z Powiatu Ciechanowskiego wzięło udział w wydarzeniu, które Starostwo Powiatowe w Ciechanowie zorganizowało we współpracy z Samorządem Województwa Mazowieckiego.

Forum jest skierowane do kobiet, które potrzebują przestrzeni do samorealizacji, wymiany doświadczeń i do współpracy, do kobiet, którym nie brakuje determinacji do tego, by zmieniać rzeczywistość… Siłą Powiatu Ciechanowskiego są Kobiety, Kobiety przedsiębiorcze, gospodarne, zaangażowane w życie swoich lokalnych społeczności, Kobiety, które myślą o innych, nie zapominając o sobie. Koła Gospodyń Wiejskich to szacunek do naszej kultury, tradycji, międzypokoleniowej wymiany doświadczeń, patrzenie w przyszłość z szacunkiem i pamięcią o przeszłości, powiedziała Joanna Potocka-Rak, Starosta Powiatu Ciechanowskiego.

Na terenie Powiatu Ciechanowskiego jest zarejestrowanych 49 Kół Gospodyń Wiejskich, które aktywnie działają i aktywizują społeczność lokalną.

Wykład na temat rękodzieła i kulinariów poprowadziła Sylwia Słojkowska-Affelska z Kuźni Kurpiowskiej w Pniewie. Uczestniczki Forum miały okazję wziąć udział w warsztatach nauki tańca ludowego, poprowadzonych przez Edytę Bojkowską-Kolak, tancerkę Ludowego Zespołu Artystycznego Ciechanów. Panie z powiatowych kół gospodyń wiejskich przygotowały degustację swoich kulinarnych specjałów. Muzyczną gwiazdą wieczoru były BACIARY – polski zespół folklorystyczny z Podhala.

Wydarzenie było współfinansowane ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*