Infolinia dla organizatorów letniego wypoczynku dzieci i młodzieży

Numer infolinii WOT „800-100-102” zmienił swoją funkcjonalność. Przez ponad siedemdziesiąt dni dyżurowali pod nim wojskowi psychologowie, którzy udzielali wsparcia w czasie pandemii. Od 9 czerwca br. numer stał się infolinią wsparcia dla organizatorów letniego wypoczynku dzieci i młodzieży.

O zaangażowaniu Wojsk Obrony Terytorialnej we wsparcie organizatorów letniego wypoczynku dzieci i młodzieży poinformował Mariusz Błaszczak – minister obrony narodowej w dniu 1 czerwca br. w Zegrzu.
Pomoc WOT ma polegać na szkoleniach dla pracowników oraz personelu podmiotów organizujących wypoczynek dzieci i młodzieży na temat zasad bezpieczeństwa i przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Żołnierze 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej również są gotowi podjąć działania w nowym obszarze, w razie potrzeby będą udzielać pomocy medycznej i wypełniać zadania sanitarno-higieniczne oraz
przeciwepidemiczne na rzecz podopiecznych, pracowników i personelu ośrodków. W razie konieczności żołnierze zapewnią niezbędne wsparcie logistyczne, psychologiczne, a także odkażanie pomieszczeń oraz sprzętu.
W celu zapewnienia efektywnego wsparcia organizatorów wypoczynku w Dowództwie WOT uruchomiono dla nich infolinię. Pod numerem 800-100-102 przez 7 dni w tygodniu, w godzinach 8:00–20:00, dyżurują żołnierze OT – przeszkoleni i doświadczeni w organizowaniu wypoczynku zbiorowego, którzy udzielą szczegółowych informacji na temat zasad, uwarunkowań prawnych i możliwości wsparcia przez Wojsko Polskie.
Każdy organizator wypoczynku, który zadzwoni na infolinię i uzna, że pomoc WOT jest mu potrzebna po zarejestrowaniu w bazie danych będzie mógł w prosty sposób składać wnioski za pomocą dedykowanej aplikacji webowej. Elektroniczny wniosek zostanie skierowany do właściwego urzędu wojewódzkiego, a po akceptacji przez wojewodę zadanie wsparcia
zostanie przesłane do Brygady Obrony Terytorialnej.

Osoby, które do tej pory korzystały z numeru 800-100-102 w zakresie porad
psychologicznych związanych z problemami przeżywania epidemii, powinny kontaktować się z infolinią Narodowego Funduszu Zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*