Informacja umieszczona w internecie na temat porwania 5-letniej dziewczynki w Ciechanowie TO OSZUSTWO!

Ciechanowska Policja ostrzega przed informacją umieszczoną w internecie na temat porwania 5-letniej dziewczynki w Ciechanowie. Linki zawarte w wiadomości mogą kierować do niebezpiecznych stron www.

W mediach społecznościowych pojawiła się fałszywa informacja o porwaniu 5-letniej dziewczynki w Ciechanowie. Uwaga strona może służyć do wyłudzania danych.

„LUDZIE!!! POMOCY!

Córka mojej przyjaciółki została porwana… Dziewczynka jest w niebezpieczeństwie… Policja apeluje o rozgłos! Czy ktoś jest w stanie rozpoznać tych bandytów? Na początku nagrania z monitoringu widać ich twarze!!! 😭😭

To treść dramatycznego apelu. Uwaga na strony, które alarmują o porwaniach dzieci. Stoją za nimi cyberprzestępcy, którzy wyłudzają nasze loginy i hasła po to aby nas okraść.

Przed taką lub podobną informacją przestrzega Ciechanowska Policja. Coraz częściej oszuści wykorzystują choroby, wydarzenia tragiczne, bo taka informacja szybciej trafi do wielu odbiorców. Jest to informacja nieprawdziwa !

Do wiadomości dołączony jest link, który po kliknięciu przenosi na niebezpieczną stronę mogącą zawirusować komputer lub telefon.

Ostrzegamy przed „klikaniem” w podejrzane linki. Informacje te mogą posłużyć do wyłudzenia danych osobowych, przejęcia konta, oszustwa na BLIK-a.

Przestrzegamy – jeśli otrzymamy prośbę o pożyczkę, nie działajmy pochopnie. Sprawdźmy czy osoba, która do nas napisała rzeczywiście potrzebuje pomocy. Gdy otrzymamy od znajomego prośbę o przelew za pomocą BLIK-a – zadzwońmy do tej osoby i potwierdźmy prośbę.

Pamiętajmy nigdy też nie przekazujemy pieniędzy obcym osobom, nie przesyłamy pieniędzy na obce numery kont, nie podajemy danych do logowania na nasze konta bankowe, nie przekazujemy obcym osobom kodów do płatności mobilnych.

Cyberprzestępcy nie mają żadnych skrupułów !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*