Już niedługo rozpocznie się modernizacja ul. Łukasiewicza

Została podpisana umowa z wykonawcą na budowę ul. Łukasiewicza na osiedlu „Słoneczne”. O inwestycję od lat zabiegali mieszkańcy. Prace ruszą, gdy tylko pozwoli na to pogoda. Powinny zakończyć się pod koniec czerwca.

Ulica Łukasiewicza jest drogą gruntową. Na odcinku 330 metrów powstanie jezdnia o szerokości 5,5 m z nawierzchnią z betonowej kostki brukowej. Po obydwu stronach pojawią się chodniki. Przewidziane jest wykonanie sieci kanalizacji deszczowej wraz z wpustami ulicznymi, przebudowana zostanie sieć telefoniczna.

Dokumentacja projektowo kosztorysowa opracowana została w połowie 2016 roku, budowa została wpisana do tegorocznego budżetu miasta. Na początku roku przeprowadzone zostało postępowanie przetargowe. Inwestycję zrealizuje firma wyłoniona w przetargu – BRUKARSTWO, Paweł Goc. Koszt zadania to 895 tys. zł. Cena proponowana w drugiej – niewybranej ofercie, złożonej przez firmę „GUTBRUK” inż. Tomasz Gutowski, wynosiła 1 785 578,38 zł. O miesiąc dłuższy niż w wybranej ofercie byłby także termin realizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*