Kierował autem mając ponad dwa promile i spowodował kolizję

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Ciechanowie wczoraj 29 marca wieczorem policjanci udali się na ul. Batalionów Chłopskich, gdzie według zgłoszenia latarnia ma być uszkodzona i pochylona na jezdnię po uderzeniu w nią przez samochód marki VW Polo. Całe zajście widzieli świadkowie, którzy powiadomili policję.  

Na miejscu  do funkcjonariuszy podszedł mężczyzna, który oświadczył, że jego żona widziała jak kierowca Polo uderzył w latarnię po czym odjechał. Podała mu markę oraz numer rejestracyjny tego auta. Kilka minut później mężczyzna na tej samej ulicy zauważył uszkodzony pojazd, którego kierowca próbował nim jechać. Pojazd był uszkodzony. Ciechanowianin podszedł do tego samochodu, zabrał kierującemu kluczyki i powiadomił policję. Badanie kierującego WV Polo wykazało że miał on ponad dwa promile alkoholu w organizmie. 35 – latkowi zostały zatrzymane prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny samochodu za brak aktualnych badań technicznych.

Kierowca, za swoje nieodpowiedzialne zachowanie musi liczyć się z konsekwencjami. Za prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego.

Policjanci apelują aby reagować i uniemożliwiać jazdę osobom, które chcą kierować pojazdem mimo wcześniejszego spożywania alkoholu. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania, które w ostateczności mogą zakończyć się tragedią.

podkom. Ewa Brzezińska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*