Kierował motorowerem pod wpływem. Policja prowadzi czynności

Jak podaje Komenda Powiatowa Policji w Ciechanowie we wtorek 18 lutego w miejscowości Wola Młocka funkcjonariusze ciechanowskiej drogówki zatrzymali dom kontroli motorower. Okazało się że kierowca jednośladu jest nietrzeźwy. Za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem.

Jak relacjonuje dalej podkom. Ewa Brzezińska “około godz. 16:55 w miejscowości Wola Młocka policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę motoroweru. Badanie stanu trzeźwości kierującego wykazało, że 56 – letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego ma ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu.  Policjanci prowadzą czynności w tej sprawie.

Nietrzeźwi kierujący są zagrożeniem na naszych drogach, wszystkim kierującym przypominamy, że jadąc na podwójnym gazie ryzykują nie tylko utratą prawa jazy oraz odpowiedzialnością karną, ale także zdrowiem i życiem innych uczestników ruchu drogowego. Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem i po raz kolejny apelujemy, aby nie wsiadać po spożyciu alkoholu do żadnego pojazdu. Jedna nieprzemyślana decyzja może doprowadzić do tragedii.”

podkom. Ewa Brzezińska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*