Kierowcy jednośladów zatrzymani, kierowali pomimo sądowego zakazu

Ciechanowscy policjanci kontrolują motocyklistów, którzy poruszają się po naszych drogach. W ostatnich dniach zatrzymali dwóch kierowców jednośladów, którzy kierowali pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów. Niestosowanie się do zakazu sądu jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

W poniedziałek o godz. 13:40 w Kraszewie policjanci z Posterunku Policji w Ojrzeniu zatrzymali kierującego motorowerem, który poruszał się droga publiczną w kierunku m. Żochy. 60-letni mężczyzna jechał jednośladem pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów wszystkich kategorii .

We wtorek o godz. 15:30 w Nużewie policjanci z ciechanowskiej drogówki zatrzymali kierowcę motocykla BMW, który również poruszał się pojazdem pomimo wydanego przez sąd dożywotniego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty z art. 244 kk. Za niestosowanie się do orzeczonych środków karnych podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*