Kolejna przysięga Terytorialsów w Ciechanowie

Już w najbliższą niedzielę, tj. 10 lutego br. o godzinie 10:00 odbędzie się Dzień Otwartych Koszar. Będzie można zobaczyć jak od wewnątrz wygląda jednostka wojskowa i jakim sprzętem dysponują Terytorialsi. O godzinie 12:00 odbędzie się uroczysta przysięga wojskowa żołnierzy Obrony Terytorialnej. Jest ona zwieńczeniem 16-dniowego szkolenia podstawowego zorganizowanego w ramach projektu Ferie w WOT. Blisko 50% ochotników, którzy złożą przysięgę na sztandar Światowego Związku Żołnierzy AK okręg Ostrołęka, to uczniowie, studenci a także nauczyciele. Zimowa przerwa w nauce dała im możliwość odbycia szkolenia w WOT bez konieczności rezygnacji z nauki czy pracy.

W ciągu szesnastu dni spędzonych na poligonie, kandydaci poznają podstawy wyszkolenia żołnierza lekkiej piechoty. Końcowym etapem szkolenia jest tzw. „pętla taktyczna” czyli egzamin weryfikujący zdobytą wiedzę i umiejętności. Składającym przysięgę towarzyszyć będą najbliżsi oraz ich koledzy i koleżanki, którzy równolegle realizują 8-dniowe szkolenie wyrównawcze, przeznaczone dla osób z przeszkoleniem wojskowym. Po przysiędze, w zależności od miejsca zamieszkania, żołnierze zasilą szeregi naszych trzech batalionów.

Terytorialsi pochodzący z Warszawy oraz powiatu ciechanowskiego, mławskiego, przasnyskiego, żuromińskiego, płońskiego, legionowskiego i wołomińskiego będą służyli w 51 batalionie w Ciechanowie. Do 52 batalionu w Komorowie trafią żołnierze z powiatu ostrowskiego, ostrołęckiego, wyszkowskiego, pułtuskiego i makowskiego. Mieszkańcy powiatów podlegających pod WKU Siedlce i Mińsk Mazowiecki służbę będą odbywać w siedleckim batalionie.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*