Kolejne województwo objęte lockdownem!

Dziś podczas konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował:

“Cały czas mamy do czynienia z kontynuacją trendu wzrostowego, jeżeli chodzi o liczbę zachorowań. Dzisiejszy wynik to o ponad 4,2 tys. więcej niż tydzień temu. Ta liczba robi wrażenie.”

W ostatnim czasie analizujemy dokładnie sytuację w poszczególnych regionach. Ostatnio decyzje dotyczyły woj. warmińsko-mazurskiego. Nadal tym województwem, które jest najbardziej dotknięte zachorowaniami na COVID-19, jest woj. warmińsko-mazurskie. Drugim województwem jest woj. pomorskie. Kolejne to województwa: mazowieckie, lubuskie, kujawsko-pomorskie i podkarpackie.

woj. warmińsko-mazurskim zostaną przedłużone o tydzień obowiązujące regulacje, z jednym wyjątkiem. Zamiast prowadzenia edukacji w trybie zdalnym, chcemy zastosować nauczanie hybrydowe.

Na Pomorzu zostaną wprowadzone te same restrykcje, co w przypadku Warmii i Mazur. Lockdown będzie obowiązywał od 13 do 20 marca. Zamknięte zostaną m.in. hotele, kina, muzea. Edukacja w klasach I-III szkół podstawowych będzie się odbywała w trybie hybrydowym.

W przypadku pozostałych regionów utrzymujemy te same zasady, które obowiązywały do tej pory. Obowiązują one do 28 marca. Co tydzień będziemy podejmowali decyzje, co będzie działo się dalej w poszczególnych regionach.

fot:PAP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*