Kolejni kierowcy na podwójnym gazie...

W miniony piątek (21.07) w Glinojecku na ul. Płockiej policjanci z Posterunku Policji zatrzymali do kontroli dwóch rowerzystów. Badanie stanu trzeźwości 37-letniego mieszkańca powiatu ciechanowskiego wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. W związku z popełnionym wykroczeniem mężczyznę ukarano mandatem w wysokości 2500 zł. Drugi cyklista, 40-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego kierował rowerem mając ponad 0,3 promila. W tym przypadku mężczyzna otrzymał mandat w wysokości 1000 zł.

Poważniejsze konsekwencje czekają kierującego motocyklem, którego zatrzymali w miniony piątek (21.07) w Ciechanowie policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. 29-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego wsiadał za kierownicę mając ponad promil alkoholu w organizmie. Ponadto funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna nie posiada uprawień do kierowania wymaganych dla pojazdu, którym się poruszał. Mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Taka sama kara grozi 25-letniemu motorowerzyście, który „wpadł” w minioną niedzielę (23.07) na ul. Wojska Polskiego w Ciechanowie. Badanie stanu trzeźwości w tym przypadku wykazało ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. 25-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego również wybrał się na przejażdżkę nie mając prawa jazdy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*