Kolizja 4 pojazdów na krajowej „sześćdziesiątce” we Władysławowie

Wczoraj na drodze krajowej nr 60 w miejscowości Władysławowo doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego z udziałem 4 pojazdów. Na szczęście żaden z uczestników zdarzenia nie odniósł obrażeń. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze, zwłaszcza w okresie jesienno- zimowym, gdy warunki są zmienne i trudne.

W miniony wtorek (28.11) na drodze krajowej nr 60 w miejscowości Władysławowo doszło do zdarzenia drogowego z udziałem czterech pojazdów osobowych. Jak ustalili policjanci, kierująca peugeotem, 24-letnia mieszkanka powiatu ciechanowskiego, nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze i uderzyła w tył pojazdu kia, którym kierowała 30-letnia mieszkanka powiatu ciechanowskiego. Kia siłą uderzenia najechała na pojazd renault, a ten z kolei uderzył w tył fiata. Peugeotem podróżowało roczne dziecko. Na szczęście żaden z uczestników zdarzenia nie odniósł obrażeń. Kierowcy byli trzeźwi. 24-latka za spowodowanie kolizji drogowej została ukarana mandatem karnym. Z uwagi na uszkodzenia pojazdów policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne trzech pojazdów uczestniczących w zdarzeniu.

Policjanci apelują o ostrożność i rozsądek na drodze, zawłaszcza teraz gdy warunki na drogach są zmienne i trudne. Śliska nawierzchnia, opady deszczu i śniegu powodują, że kierowcy powinni zdjąć nogę z gazu. W takich warunkach widoczność spada, a droga hamowania znacznie się wydłuża.

Pamiętajmy o:

  • zmniejszeniu prędkości,
  • zwiększeniu odstępu od poprzedzającego samochodu,
  • dostosowaniu swoich umiejętności do warunków panujących na drodze,
  • bezwzględnym przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*