Konkurs „Ciechanów w obiektywie – ślady Niepodległości

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie organizowany przez Oddział Ciechanowski Stowarzyszenia Autorów Polskich oraz Ciechanowski Klub Fotograficzny organizują całoroczny IV Ciechanowski Konkurs Fotograficzny „Ciechanów w obiektywie – ślady Niepodległości Prace będzie można składać od 15 do 30 listopada.

Organizatorzy podkreślają, że fotografia konkursowa powinna tematycznie nawiązywać do tytułu „Ciechanów w obiektywie – ślady Niepodległości”. Na fotografiach należy zaprezentować różnorodny charakter miasta wpisany w tegoroczny jubileusz. Zdjęcia nadesłane na konkurs powinny również stanowić zachętę dla mieszkańców i turystów, chcących bliżej poznać miasto. Jury będzie brało pod uwagę pomysłowość autorów, zmysł obserwacji oraz walory artystyczne, estetyczne i merytoryczne ujęcia tematu. Motywem przewodnim konkursu są wydarzenia rocznicowe lub miejsca w Ciechanowie znane, ale również te, które zazwyczaj są omijane przez aparaty, miejsca zapomniane lub nieznane, wpisujące się w tematykę konkursu. Zdjęcia mogą przedstawiać osoby, obiekty posiadające wartość historyczną, artystyczną, naukową czy emocjonalną, a także wydarzenia niepodległościowe odbywające się podczas tego roku w mieście (poza okolicznościowym składaniem kwiatów pod pomnikami).

Konkurs adresowany jest do osób dorosłych. Każdy uczestnik może zgłosić nie więcej niż 4 fotografie swojego autorstwa, po jednej z każdej sytuacji. Zdjęcia nie mogą być fotomontażem, nie jest dozwolone łączenie elementów wielu zdjęć. Dozwolona jest całościowa obróbka zdjęcia.

Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród odbędzie się na wernisażu pokonkursowym 30 listopada 2018. Warto wziąć udział w konkursie również z powodu rozmaitych nagród, które zostały przewidziane dla laureatów.  Nagrodzone zostaną trzy pierwsze miejsca (I miejsce – 700 zł, II miejsce – 500 zł, III miejsce – 300 zł). Organizatorzy przewidują również przyznanie wyróżnień oraz zaprezentowanie wyróżnionych prac na wystawie pokonkursowej.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie www.sap-ciechanow.pl oraz na facebookowym profilu Oddziału Ciechanowskiego SAP. Informacji na temat konkursu udziela Janina
Janakakos-Szymańska (tel. 697 634 779, e-mail: jasaja@o2.pl).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*