Książeczka edukacyjna "Bezpiecznie przez cały rok"

Współpraca Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie, Starostwa Powiatowego w Ciechanowie a także mieszkanki naszego powiatu, dała efekt książeczki, która ma edukować dzieci. “Bezpiecznie przez cały rok” to swojego rodzaju przewodnik, elementarz mający przybliżyć dzieciom bezpieczne zachowania w różnych sytuacjach, o każdej porze roku. Inauguracja oraz spotkanie z odbiorcami książeczki już w piątek około godz. 10:15 przed Szkołą Podstawową nr 4 w Ciechanowie przy ul. Płońskiej.

Autorkami książeczki „Bezpiecznie przez cały rok” są mł. asp. Małgorzata Listkowska i Kamila Nosarzewska z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie, ilustracje do książki przygotowała Zofia Leśnik mieszkanka pow. ciechanowskiego. Książka został wydana przez Starostwo Powiatowe w Ciechanowie.

Współpraca Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie, Starostwa Powiatowego w Ciechanowie a także mieszkanki naszego powiatu, dała efekt książeczki, która ma edukować dzieci. “Bezpiecznie przez cały rok” to swojego rodzaju przewodnik, elementarz mający przybliżyć dzieciom bezpieczne zachowania w różnych sytuacjach, o każdej porze roku. Zawarte w książeczce cztery historie pomogą uświadomić dzieciom, że podczas zabawy, w ruchu drogowym a także w sieci czyhają zagrożenia. Przygody Klary, Grzesia i Wojtka oraz ich przyjaciela policjanta sierżanta Piotra Ciechanowskiego pomogą dzieciom wyobrazić sobie niebezpieczne sytuacje. Najmłodsi mieszkańcy powiatu ciechanowskiego dowiedzą się,  że zawsze mogą poprosić o pomoc policjanta.

Książeczka trafi do uczniów klas 1-3 szkół podstawowych, będzie przekazywana podczas zajęć profilaktycznych, które prowadzą funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

Inauguracja oraz spotkanie z odbiorcami książeczki już w piątek około godz. 10:15 przed Szkołą Podstawową nr 4 w Ciechanowie przy ul. Płońskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*