Maseczki dla mieszkańców Ciechanowa

Jak informuje Ciechanowski ratusz, miasto zapewni bezpłatne maseczki ochronne wielokrotnego użytku dla mieszkańców Ciechanowa. Dziś rozpoczęło się ich przekazywanie. Pierwsze zostały rozdane przez Straż Miejską. Maseczki można było otrzymać w trzech punktach miasta przy sklepach spożywczych.
Aktualnie trwa bezpieczne pakowanie kolejnych partii maseczek. Będą sukcesywnie przekazywane mieszkańcom, w miarę realizacji dostaw zamówionych przez miasto.
Ich dystrybucją zajmą się pracownicy jednostek podległych miastu, przy zachowaniu odpowiednich środków bezpieczeństwa. Na podstawie nowych przepisów mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2 od 16 kwietnia (czwartek) do odwołania wprowadzony będzie obowiązek zasłaniania ust i nosa. Obowiązkowe będzie zakrywanie, przy pomocy części odzieży, przyłbicy, maski albo maseczki, ust i nosa m.in. w miejscach ogólnodostępnych, w obiektach kultu religijnego, obiektach handlowych, na terenach zieleni, w szczególności w parkach, zieleńcach, promenadach, bulwarach, a także na terenach leśnych, podczas przebywania w środkach transportu zbiorowego oraz pojazdach, w których poruszają się osoby niezamieszkujące lub niegospodarujące
wspólnie. Obowiązek nie obejmie dzieci poniżej 2 lat albo osób, które nie są w stanie zakrywać ust lub nosa z powodu trudności w oddychaniu albo niezdolnych do samodzielnego zakrycia lub odkrycia ust i nosa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*