MAZOpiknik w Ciechanowie – ostatni w tym sezonie!

Na wspólną zabawę władze województwa mazowieckiego zapraszają już 23 września na błonia Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie. Piknik rozpocznie się o godz. 11.00. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w specjalnie przygotowanych atrakcjach, m.in. jarmarku produktów regionalnych, grach i konkursach. Nie zabraknie też koncertów. Do wzięcia udziału w pikniku zachęca marszałek Adam Struzik. W wydarzeniu weźmie udział również radny województwa Konrad Wojnarowski.

To już czternasty i ostatni w tym roku MAZOpiknik organizowany przez samorząd województwa mazowieckiego. Na zakończenie zapraszamy do Ciechanowa na Błonia Zamku Książąt Mazowieckich przy ul. Zamkowej 1. Jak podkreśla marszałek Adam Struzik, pikniki mają integrować mieszkańców i promować turystykę na Mazowszu. – Nasza piknikowa oferta jest na tyle różnorodna, że każdy uczestnik z pewnością znajdzie coś dla siebie. Spodobają się one zarówno młodszym, jak i starszym uczestnikom. To będzie doskonała okazja, żeby spotkać się na świeżym powietrzu. Do zobaczenia w Ciechanowie!

Uczestnicy pikniku będą mogli wziąć udział w warsztatach eko i zero waste, m.in. wykonać las w słoiku, ozdobić torby wielokrotnego użytku, zrobić własnoręcznie mydło czy woreczki zapachowe. Dla miłośników lokalnych przysmaków i rękodzieła przygotowano jarmark produktów regionalnych i wyrobów ludowych.

Władze Mazowsza zadbały również o najmłodszych uczestników zabawy, którzy z pewnością nie będą się nudzić. Przewidziano dla nich gry, zabawy i konkursy z nagrodami, malowanie twarzy czy plecenie warkoczyków. Nieco starsi mieszkańcy będą mogli podszkolić swoje umiejętności taneczne, a także wziąć udział w warsztatach z udzielania pierwszej pomocy. W miasteczku zdrowia uczestnicy pikniku będą mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji lekarskich obejmujących m.in. porady dietetyczne, pomiar ciśnienia tętniczego krwi, EKG, oznaczenie poziomu cukru i cholesterolu, pomiar tlenku węgla w wydychanym powietrzu, a także pomiar masy i składników ciała.

Wieczorem scenę przejmą artyści. O godz. 18.00 odbędzie się koncert Artura Gotza z zespołem, a o godz. 19.00 występ gwiazdy wieczoru – kabaretu Łowcy.B.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*