Mazowsze ma pieniądze na melioracje

– Dzięki programowi „Mazowsze dla melioracji” chronimy rolnictwo przed skutkami suszy i podtopień oraz dbamy o zrównoważony rozwój mazowieckiej infrastruktury wodnej. W tym roku przeznaczyliśmy na ten cel 6 mln zł – mówi marszałek Adam Struzik.

Spółki wodne z całego województwa mogą ubiegać się o wsparcie finansowe na wykonanie prac związanych m.in. z odmulaniem rowów, wygrabianiem porostów ze skarp, wycinaniem drzew i zakrzaczeń z rowów oraz naprawą i czyszczeniem studzienek. W poprzednim roku wsparcie od samorządu Mazowsza otrzymało 137 spółek z całego województwa, które otrzymały łącznie blisko 10 mln zł.

– W ramach naboru można otrzymać środki potrzebne na bieżące utrzymanie wód i urządzeń wodnych.Warto wziąć udział w naborze, bo dofinansowanie do projektu to nawet 100 tys. zł – dodaje Janina Ewa Orzełowska, członkini zarządu województwa mazowieckiego.

Wnioski można składać do 28 lutego. Więcej informacji na stronie mazovia.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*