Miasto pozyskało 2,5 mln zł na nowy budynek zaplecza sportowego na stadionie

Przy stadionie miejskim w Ciechanowie powstanie nowoczesny budynek mieszczący zaplecze sanitarno-sportowe i techniczne. Pozyskane przez ratusz środki pozwolą na realizację kolejnego etapu modernizacji infrastruktury dla sportowców.

Obecnie istniejący budynek zaplecza sportowo-technicznego powstał przy stadionie pod koniec lat 60-tych i nie spełnia obecnych standardów sanitarnych i budowlanych. Środki finansowe pozyskane przez miasto umożliwią wykonanie jego rozbiórki i wybudowanie nowego obiektu, który będzie mieścił szatnie dla sportowców, zaplecze sanitarne oraz techniczne. Nowy budynek będzie miał 2 kondygnacje, jego łączna powierzchnia użytkowa będzie miała prawie tysiąc metrów. Na parterze będą mieściły się 4 szatnie, pokoje dla trenerów, zaplecze sanitarne oraz siłownia. Na 1 piętrze – nowe biura i sala konferencyjna dla celów obsługi zawodów. Obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Nowe miejsce będzie wykorzystywane przede wszystkim przez kluby sportowe (lekkoatletyczne i piłkarskie). Ponadto ze stadionu korzystali będą też uczniowie, uczestnicy zgrupowań i trenerzy w trakcie kursów. Władze miasta prowadzą również rozmowy o lokalizacji w nowym miejscu siedzib zainteresowanych ciechanowskich klubów sportowych. 

Szacowany całkowity koszt realizacji projektu to około 5,5 mln zł, z czego 2,5 mln zł stanowi pozyskane przez miasto dofinansowanie z programu „Sportowa Polska 2021”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*