Minister Zdrowia: Będzie nowa ścieżka testowania. Bez konieczności kontaktu z lekarzem

Mamy wyniki z niedzieli, ale są one niepokojące – powiedział o ostatnich danych minister zdrowia, Adam NiedzielskiBędziemy się uważnie przyglądali, co będzie działo się dalej – stwierdził. Przyznał, że rząd będzie jeszcze rozważał scenariusze regionalnego lockdownu w kolejnych regionach, choć nie wykluczył, że w razie czego, zostaną wprowadzone ogólnokrajowe obostrzenia. Jego zdaniem, najgorsza sytuacja jest w woj. warmińsko-mazurskim i w mazowieckim. Stwierdził, że sytuacja pogarsza się w woj. kujawsko-pomorskim oraz dolnośląskim, śląskim i podkarpackim.

Szef resortu zdrowia zapowiedział zwiększenie liczby łóżek covidowych o 4 tysiące.. W pierwszej kolejności zostaną uruchomione w woj. mazowieckim i kujawsko-pomorskim. Chcemy odtworzyć tutaj tę infrastrukturę z drugiej fali – stwierdził.

Minister zapowiedział też nową ścieżkę testowania. Będzie można zamówić sobie test przez internet, bez konieczności odwiedzenia lekarza. Po wypełnieniu formularza, test zamówi nam konsultant. Na infolinię można się będzie zgłosić od 8 do 18, także w weekendy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*