Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Taekwondo olimpijskim.

W dniach 10-12.05.2019 odbyły się w Ostrowcu Świętokrzyskim , Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Taekowndo olimpijskim. Zawody rozegrane zostały w ramach XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych-Świętokrzyskie 2019. Jest to największa impreza sportowa dla tej kategorii wiekowej w kraju, skupiająca wszystkie dyscypliny olimpijskie.

Do tych zawodów zakwalifikowało się pięciu zawodników Miejskiego Ogniska TKKF Promyk w Ciechanowie, którzy pod kierunkiem trenera Radosława Lisowskiego wywalczyli 3 medale oraz kilka miejsc punktowanych, co zaowocowało zdobyciem 39 punktów w ramach ogólnopolskiego systemu sportu  dzieci i młodzieży.

Najlepiej na tych zawodach, zaprezentował się Bartosz Skotnicki, który wywalczył dwa srebrne medale. W konkurencji walk do 65 kg oraz konkurencjach sprawnościowych. Medal brązowy w kategorii wagowej 57 kg wywalczył Bartosz Pawłowski a miejsca w przedziale 5-8 wywalczyli: Filip Szajkowski, Rafał Płoski i Daniel Kędzierski. Miejsca punktowane w konkurencjach sprawnościowych wywalczyli także  Bartosz Pawłowski piąte oraz Rafał Płoski szóste.

Zawodnicy Promyka wchodzący w skład reprezentacji Mazowsza wywalczyli wraz z innymi mazowieckimi klubami  3 miejsce w kraju w punktacji województw, ustępując województwu wielkopolskiemu i warmińsko- mazurskiemu.

Gratulujemy!

 

Tekst/zdjęcia: Dariusz Płoski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*