Mistrzyni Europy w karate kyokushin, Weronika Krzywnicka w strukturach WOT

St. szer. Weronika Krzywnicka, żołnierz 51 batalionu lekkiej piechoty 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej wzięła udział w 35. Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin Warna w Bułgarii. 

Łącznie udział wzięło 540 zawodników z 24 państw. Rozgrywki odbywały się w dwóch blokach startowych podzielonych wg kategorii wiekowej. Pierwszego dnia swoje umiejętności mogli sprawdzić juniorzy. Dzień drugi należał do seniorów – w tej kategorii wystartowała st.szer. Weronika Krzywnicka zdobywając w konkurencji kumite kobiet 55kg Vice Mistrzostwo Europy. 

Weronika na co dzień jest trenerem w ciechanowskim klubie Kyokushin, gdzie wprowadza w świat sztuk walki najmłodszą grupę dzieci. Przygodę z karate rozpoczęła już jako mała dziewczynka, bo mając zaledwie 8 lat. Pierwsze sukcesy przyszły w roku 2015 r. razem ze złotym medalem w Pucharze Polski i brązem Mistrzostw Europy. W późniejszych latach powracała na podium zdobywając medale m.in. na Mistrzostwach Mazowsza (I miejsce), Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushin (I miejsce),  IKO Polish Open Cup (I miejsce). Sukcesem ostatnich miesięcy jest brązowy medal zdobyty podczas 49. Mistrzostw Polski Seniorów. Jak sama mówi,  sportowa kariera przyczyniła się do rozwoju jej charakteru, nauczyła pokory, systematyczności, dyscypliny oraz szacunku do innych. Impulsem do wstąpienia w szeregi 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej była chęć sprawdzenia własnych ograniczeń i możliwości. Weronika szukała odpowiedzi na to, czy pomimo przygotowania fizycznego, jakie niesie ze sobą uprawianie sportu  oraz regularnych treningów da radę sprostać wyzwaniom stawianym na ścieżce przyszłego Terytorialsa. Jak podkreśla, kierowała nią też zwykła ludzka ciekawość, jak środowisko wojskowe wygląda od wewnątrz.

St. szer. Weronika Krzywnicka ma 21 lat, jest żołnierzem od 2019 r., obecnie służy w 51 batalionie lekkiej piechoty w Ciechanowie.

Źródło: 5. Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*