Młody kierowca bez uprawnień spowodował kolizję

Jak podaje Ciechanowska Komenda Policji w Ciechanowie 19-letni mieszkaniec pow. ciechanowskiego odpowie przed sądem za kierowanie samochodem osobowym bez uprawnień oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruch drogowym. Młody kierowca samochodu fiat, w Ciechanowie na ul. Płockiej nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego samochodu i gdy kierowca skody zatrzymał się przed skrzyżowaniem z ulicą 3 Maja, uderzył w tył skody. Jak się okazało 19-latek nie posiadał uprawnień do kierowania a także nie posiadał ubezpieczenia pojazdu.

Zgodnie z nowymi przepisami, które obowiązują od 1 stycznia 2022 r. sprawa 19-letniego kierowcy zostanie skierowana do sądu.

Dotychczas kierowanie samochodem czy innym pojazdem mechanicznym bez uprawnień, jeśli kierowca nigdy wcześniej nie miał odpowiedniego prawa jazdy, karane było mandatem 300-500 zł. Od stycznia każdą sprawą kierowania autem czy motocyklem bez uprawnień musi zająć się sąd.

Każdy, kto kieruje pojazdem mechanicznym bez uprawnień, podlega grzywnie i zakazowi prowadzenia pojazdów. Grzywna za kierowanie autem bez uprawnień to minimum 1500 zł. Zakaz prowadzenia pojazdów orzekany za wykroczenie trwa minimum 6 miesięcy, a maksymalnie 3 lata.

A to oznacza, że kolejna podróż takiego kierowcy w czasie obowiązywania zakazu będzie oznaczała złamaniem zakazu sądu a to już przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

  1. vice pisze:

    Prawdziwy bandyta. Pionierska akcja polskiej policji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*