MOPS pomoże seniorom w szczepieniach – rejestracja i dowóz

Pracownicy MOPS pomogą mieszkającym w Ciechanowie seniorom w
dokonywaniu zapisów na szczepienia, a miejska spółka ZKM bezpłatnie
zapewni osobom starszym lub z niepełnosprawnościami dowóz do punktów ich wykonywania. Przewidziana jest również asysta w trakcie transportu.
Miasto bezpłatnie udostępni sprzęt rehabilitacyjny dla osób, które mają trudności w poruszaniu. Od 15 stycznia rozpoczynają się zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19 dla osób powyżej 80 roku życia. Od 22 stycznia na szczepienia zapisywać będą mogły się osoby mające powyżej 70 lat. Szczepienia osób w tym wieku maja się rozpocząć 25 stycznia. Mieszkający w Ciechanowie seniorzy z tej grupy mogą liczyć na
wsparcie miasta.
Szczepionka jest bezpłatna i dobrowolna. Na szczepienie można zapisać się
samodzielnie w punktach opieki zdrowotnej. Lista punktów wykonujących
szczepienia na terenie miasta jest dostępna na stronie internetowej
www.gov.pl/web/szczepimysie/mazowieckie. Zapisy na szczepienia prowadzone są też poprzez ogólnopolską infolinię pod nr tel. 989 oraz drogą elektroniczną poprzez Internetowe Konto Pacjenta na stronie www.pacjent.gov.pl. Seniorom, którzy nie mają dostępu do komputera i internetu, są samotne lub mają trudność w zorganizowaniu niezbędnych formalności przy zapisach pomogą pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.
Dla osób niepełnosprawnych i mających ograniczone możliwości skorzystania z własnego dojazdu miasto zorganizuje specjalny transport do punktów szczepień. Zakład Komunikacji Miejskiej wykorzysta do tego celu m.in. niskopodłogowe małe busy i autobusy, które są dostosowane do potrzeb seniorów i osób z niepełnosprawnościami.
Autobusy o umówionej godzinie będą przywoziły i odwoziły osoby, które zdecydują się przyjąć szczepionkę. W trakcie transportu będą obecni asystenci, którzy pomogą w przypadku trudności w przemieszczaniu się (np. w pokonywaniu schodów) i będą towarzyszyć seniorowi przy zgłoszeniu się do punktu szczepień. MOPS bezpłatnie udostępni też urządzenia rehabilitacyjne (kule, balkoniki czy wózki
inwalidzkie) dla osób, które mają trudności w poruszaniu się.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*