Nadrzeczna, Dolna, Jaśminowa i zabytkowa część Pułtuskiej zostaną kompleksowo zmodernizowane

Miasto przystępuje do kolejnych remontów dróg. Niebawem ruszą prace przy modernizacji czterech ulic: Nadrzecznej, Dolnej, Pułtuskiej (od posesji nr 17 do posesji nr 31) oraz Jaśminowej. Prace wykona wyłoniona w postępowaniu przetargowym firma PDG Sp. z o.o. z Baboszewa. 11 grudnia w ratuszu podpisano umowę na realizację inwestycji.

Ul. Nadrzeczna będzie miała nową, solidną nawierzchnię z betonu asfaltowego. Wykonana zostanie nowa podbudowa drogi i kanalizacja deszczowa. Przygotowany już projekt zakłada wprowadzenie jednokierunkowego ruchu pojazdów od ul. Wodnej do ul. Wojska Polskiego. Dzięki temu możliwe będzie stworzenie miejsc parkingowych na odcinku drogi, gdzie prowadzone są działalności gospodarcze.

W północnej części ulicy powstanie nowy, dwukierunkowy ciąg pieszo-rowerowy z nawierzchnią asfaltową. Z kolei po stronie południowej wybudowany będzie chodnik.

Nową nawierzchnię, kanalizację deszczową, chodnik i oświetlenie zyska sąsiadująca z ul. Nadrzeczną ul. Dolna, dochodząca do placu Jana Pawła II.

W obu lokalizacjach chodniki zostaną wykonane z granitu, by nawiązywały stylistyką do istniejących ciągów komunikacyjnych na placu przed ratuszem. Z jego architekturą spójne będą też lampy.

Na ul. Pułtuskiej (odcinek od posesji nr 17 do posesji nr 31) zgodnie z wytycznymi konserwatora zabytków odtworzony będzie bruk z kamiennymi krawężnikami. Przebudowana zostanie jezdnia, powstanie tam nowy chodnik i kanalizacja deszczowa.

Ul. Jaśminowa na osiedlu „Słonecznym” zyska równą nawierzchnię z kostki brukowej, kanalizację deszczową, dwustronny chodnik i oświetlenie typu LED.

Wykonanie robót budowlanych w czterech drogach będzie kosztowało 6,8 mln zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*