Nie daj się oszukać!!!

Wczoraj do ciechanowskiej policji zgłosiły się trzy osoby, które otrzymały telefony od rzekomych funkcjonariuszy policji. Na szczęście żadna z tych osób nie została oszukana. Już po pierwszych kilku zdaniach mieszkańcy Ciechanowa orientowali się, że to może być próba oszustwa.

Kolejne telefony rozdzwoniły się u mieszkańców Ciechanowa. Oszuści podszywali się pod funkcjonariuszy policji. Były to próby nawiązania kontaktu z mieszkańcami i namowy do współpracy. Nie wiadomo jak dalej potoczyły by się rozmowy gdyby mieszkańcy nie wykazali się czujnością. Osoby, które zgłosiły się do komendy w porę zorientowały się, że osoby, które do nich dzwonią mogą próbować ich oszukać.

Co musisz zrobić, żeby nie stać się ofiarą oszustów!

Zachowaj ostrożność – jeżeli dzwoni ktoś, kto podszywa się pod policjanta i prosi o pieniądze, nie podejmuj żadnych pochopnych działań – nie wykonuj jego poleceń – nie daj się zmanipulować!

Nie mów nikomu, a szczególnie przez telefon, o kwocie oszczędności jakie posiadasz i gdzie je przetrzymujesz. Nie przekazuj telefonicznie haseł do swoich rachunków czy kodów autoryzacyjnych do przelewów! Nigdy nie ulegaj presji czasu wywieranej przez oszustów.

PAMIĘTAJMY, ŻE PRAWDZIWY POLICJANT, CZY TEŻ FUNKCJONARIUSZ INNYCH SŁUŻB NIE BĘDZIE ŻĄDAŁ OD NAS PRZEKAZANIA JAKICHKOLWIEK PIENIĘDZY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*