Nietrzeźwa kierująca zatrzymana w centrum miasta

Policjanci z ciechanowskiej komendy wyeliminowali z ruchu 43-latkę, która kierowała Chevroletem mając ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Kobieta popełniła wykroczenie w ruchu drogowym, za co została ukarana mandatem, natomiast za jazdę na “podwójnym gazie” odpowie przed sądem.

Wczoraj wieczorem funkcjonariusze ciechanowskiej komendy zatrzymali na ul. Mikołajczyka w Ciechanowie samochód marki Chevrolet, którego kierująca nie zastosowała się do znaku nakazującego jazdę na wprost. Podczas kontroli mundurowi wyczuli od kobiety woń alkoholu. Podejrzewając, że 43-latka mogła spożywać alkohol, policjanci zbadali jej stan trzeźwości.  Badanie wykazało u kobiety ponad 0,5 promila alkoholu.

Mundurowi zatrzymali kierującej prawo jazdy. Za popełnione wykroczenie 43-letnia mieszkanka powiatu ciechanowskiego została ukarana mandatem i punktami karnymi. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości kobiecie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że każda ilość wypitego alkoholu – nawet ta najmniejsza,  zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości a przede wszystkim obniża koncentrację. Apelujemy do kierowców o rozwagę, ponieważ jazda w stanie nietrzeźwości stanowi realne zagrożenie dla życia lub zdrowia samego kierującego, jak też innych uczestników ruchu.

mł.asp. Aneta Podgórska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*