Nietrzeźwy bez uprawnień spowodował kolizję drogową

34-letni kierowca samochodu VW Golfa doprowadził do zdarzenia drogowego, jak się okazało był nietrzeźwy oraz nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie, po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty.

Do zdarzenia doszło 6 stycznia br. o godz. 1:40 w centrum Ciechanowa. 34-latek podróżował wraz z pasażerem ul. 11 Pułku Ułanów Legionowych w kierunku ul. Płońskiej. Na skrzyżowaniu z ul. 11 Listopada uderzył w tył samochodu Audi A4, którego kierowca stał gdyż sygnalizator świetlny wskazywał czerwone światło. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Jak się okazało 34-latek miał w organizmie blisko promil alkoholu, dodatkowo mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. 34-latek trafi do policyjnego aresztu, następnego dnia usłyszał zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Kierowca odpowie również za spowodowanie zdarzenia drogowego.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka nawiązka.

nadkom. Jolanta Bym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*