Nietrzeźwy rowerzysta podróżował z dziećmi!

9 sierpnia br. około godz. 16:20 na skrzyżowaniu drogi K-60 z drogą do miejscowości Nowy Garwarz doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego i rowerzysty, który w foteliku przewoził dziecko.

Według ustaleń funkcjonariuszy, kierujący pojazdem Seat Cordoba poruszając się od strony miejscowości Nowy Garwarz i dojeżdżając do drogi K-60 podczas wykonywania manewru skrętu w lewo na drogę nr 60 uderzył w tylne koło roweru, którym drogą nr 60 w kierunku miejscowości Zalesie poruszał się mężczyzna. Kierujący rowerem na foteliku rowerowym umieszczonym na bagażniku przewoził pięcioletnie dziecko, ponadto na rowerku przed nim jechało drugie dziecko w wieku lat 8. Obydwu kierujących przebadano na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, w wyniku którego u kierującego rowerem stwierdzono blisko promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Na kierującego Seatem Cordoba za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci nałożyli mandat karny. Natomiast w stosunku do nietrzeźwego rowerzysty, który sprawował opiekę nad dziećmi wystosowano wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego.

Kierujący rowerem 30 letni mieszkaniec gminy Glinojeck wykazał się skrajną nieodpowiedzialnością w sprawowaniu opieki nad dwójką swoich małoletnich dzieci.

 

 

Źródło: KPP Ciechanów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*