Niewybuch z czasów II wojny światowej znaleziony w Ciechanowie

W miniony czwartek (15.02) dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie został powiadomiony o niebezpiecznym znalezisku na ul. Tysiąclecia w Ciechanowie. Mieszkaniec powiatu ciechanowskiego podczas wykonywania prac na terenie żwirowni znalazł niewybuch. Mężczyzna od razu poinformował Policję. Wysłany na miejsce pirotechnik określił, że jest to pocisk artyleryjski kal. 80 mm pochodzący z czasów II Wojny Światowej. Ciechanowscy policjanci zabezpieczyli miejsce. O znalezisku powiadomili saperów, którzy wywieźli pocisk artyleryjski na poligon.

Przypominamy, że w przypadku znalezienia niewypału, niewybuchu lub przedmiotu niewiadomego pochodzenia nie należy go dotykać, ruszać i przenosić w inne miejsce. Kategorycznie zabrania się podnoszenia, odkopywania i wyrzucania niewybuchów do ogniska, jezior, stawów, czy głębokich rowów. Nieostrożne postępowanie może doprowadzić do zagrożenia zdrowia, a nawet życia.

Uwaga!

W przypadku znalezienia takich przedmiotów należy niezwłocznie powiadomić Policję, która sprawdzi, czy znaleziony przedmiot jest wybuchowy i niebezpieczny, zawiadomi o tym fakcie jednostkę wojskową i zabezpieczy miejsce do czasu przybycia patrolu minerskiego.

Informując Policję, należy:

  • precyzyjnie określić miejsce odnalezienia,
  • określić co zostało znalezione, wygląd, ogólne gabaryty, ilość,
  • podać telefon /adres kontaktowy/ do osoby informującej o znalezisku.

Źródło: KPP w Ciechanowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*