„NOGA Z GAZU!” - Policyjne działania prewencyjne.

W tym roku, od początku stycznia do 21 marca kierujący pojazdami spowodowali 1046 zdarzeń drogowych, gdzie podstawową przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. W zdarzeniach tych śmierć poniosło 16 osób , a dalszych 154 zostało rannych.

Mając zatem na względzie potrzebę poprawy przestrzegania przez kierujących przepisów dotyczących prędkości jazdy oraz realizując założenia NP BRD, jutro w godz. 08:00 – 17:00 na terenie jednostek Policji garnizonu mazowieckiego przeprowadzone zostaną działania pod nazwą „NOGA Z GAZU!”.

Celem działań jest:

 1.   uświadomienie kierującym jak dużym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego oraz przyczyną większości zdarzeń drogowych jest przekraczanie lub niedostosowanie prędkości do przepisów lub warunków ruchu.

 2.   rozpowszechnienie za pośrednictwem środków masowego przekazu informacji na temat problemu polegającego na powszechnym nieprzestrzeganiu ograniczeń prędkości przez kierujących oraz skutków zdarzeń drogowych spowodowanych niedostosowaniem prędkości do warunków ruchu, a także podejmowanych przez Policję działań zapobiegawczych w tym zakresie.

 3.   zwiększenie wrażliwości i wzmocnienie w społeczeństwie braku akceptacji dla tego typu zachowań.

 

Źródło: KPP Ciechanow

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*