Nowe obostrzenia od soboty, na dwa tygodnie! #lockdown

Dziś o 11:00 odbyła się konferencja prasowa premiera Mateusz Morawieckiego oraz ministra zdrowia Adama Niedzielskiego dotycząca nowych zasad bezpieczeństwa epidemicznego.

– ” Musimy walczyć o dwie podstawowe sprawy: zdrowie i życie obywateli oraz miejsca pracy Polaków. I dlatego w lutym poluzowaliśmy niektóre branże. Dziś znów trzeba zaostrzyć – zapowiedział Mateusz Morawiecki.”

dalej premier Morawiecki zaapelował do Polaków o spędzenie Świąt Wielkanocnych w ograniczonym gronie.

“Zbliża się Wielkanoc – już dziś chcę zaapelować, żebyśmy spędzili ją w wąskim gronie najbliższej rodziny. To trudny apel, bo to święta, które mają nieść nadzieję i radość.”

Po premierze głos zabrał minister zdrowia:

– “Niestety ewolucja wirusa i pojawienie się mutacji brytyjskiej działa w kierunku nie tylko większej zakaźności, ale i większej śmiertelności.”

Nowe Zasady Bezpieczeństwa:

  • Od 27.03.2021 – Do 09.04.201

Przedszkola i żłobki zostaną zamknięte na dwa tygodnie z wyjątkiem opieki nad dziećmi służb mundurowych. Rodzice będą nadal mogli korzystać z zasiłku opiekuńczego.

Zamknięcie salonów urody. Zakłady fryzjerskie, kosmetyczne, salony urody zostaną zamknięte.

Dziś w Polsce odnotowano 34 151 nowych przypadków koronawirusa – podał resort zdrowia. To rekordowy wynik od początku trwania epidemii. Z powodu COVID-19 zmarło kolejnych 520 pacjentów. Liczba zdiagnozowanych przypadków SARS-COV-2 w naszym kraju wzrosła tym samym do 2 154 821, a zgonów do 50 860. Do tej pory wykonano szczepień 5 381 726.

fot:kprm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*