Nowe rondo przy ul. Granicznej zyskało patrona

Rada Miasta Ciechanów nadała nazwę nowo powstałemu rondu w ciągu ul. Granicznej. Dziś (12 maja) odsłonięto tablicę upamiętniającą Jerzego Michała Bogusławskiego – projektanta wieży ciśnień, będącej wizytówką Ciechanowa, która po wykonanej przez miasto rewitalizacji przyciąga zarówno mieszkańców, turystów, jak i miłośników architektury przemysłowej.

Jerzy Michał Bogusławski przyczynił się do rozbudowy sieci wodociągowej w Ciechanowie dzięki wykonanemu w latach 70-tych projektowi wieży ciśnień. Po latach, pomimo wyłączenia wieży z funkcjonowania, ten charakterystyczny i cenny obiekt techniki stał się zabytkiem docenianym nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Od ukończenia w 2018 r. rewitalizacji, na którą miasto pozyskało środki unijne, wieża pełni nową funkcję, przyciągając turystów do wybudowanego przy niej Parku Nauki Torus.

Pamięć o J. M. Bogusławskim upamiętniono poprzez nadanie nazwy rondu przy skrzyżowaniu ul. Stefana Czarnieckiego i Granicznej. Położone w sąsiedztwie Parku Nauki Torus rondo wybudowano w ubiegłym roku, w trakcie jednej z największych inwestycji drogowych miasta w tym obszarze Ciechanowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*