Nowy Rok przywitali jazdą na gazie - Podsumowanie na drogach

Jak relacjonuje Ciechanowska komenda, Policjanci z ciechanowskiej drogówki, którzy dbają o bezpieczeństwo na drogach, w dniu 1 stycznia 2020 roku  na ul. Kasprzaka w Ciechanowie zauważyli  pojazd marki Volvo, którego tor jazdy wskazywał że kierowca może być pod wpływem alkoholu. Podczas kontroli drogowej okazało się, że kierujący samochodem 20 – letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego miał w organizmie ponad półtora  promila alkoholu.

Drugi kierowca, który postanowił jechać samochodem pod wpływem alkoholu to 23 – letni mieszkaniec Ciechanowa. Około godz. 12:00 na ul. Sienkiewicza policjanci chcieli zatrzymać pojazd do kontroli drogowej. Kierujący samochodem marki Opel Corsa pomimo użycia sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać. Po pościgu na ul. Świętochowskiego zatrzymano auto i  w trakcie przeprowadzonej kontroli okazało się że kierujący posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Badanie na zawartość alkoholu wykazało u mężczyzny blisko promil.

Również wczoraj około godz. 19:00 w miejscowości Bieńki Śmietanki doszło do ujęcia obywatelskiego nietrzeźwego kierującego. Odwagą wykazała się kobieta, która jadąc za samochodem marki Ford zauważyła że tor jazdy kierującego może wskazywać iż jest on pod wpływem alkoholu. Kobieta zmusiła kierującego Fordem 42 – letniego mężczyznę do zatrzymania się i powiadomiła Policję. Badanie na zawartość alkoholu u kierującego wykazało ponad 2,5 promila alkoholu    

podkom. Ewa Brzezińska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*