Obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Z okazji 100-lecia niepodległości odbędą się uroczystości patriotyczne, jak również wydarzenia sportowe, kulturalne oraz różne inne inicjatywy, nawiązujące do rocznicy.

 

HARMONOGRAM:

7 listopada

otwarcie wystawy „100 dobrych uczynków na 100-lecie Polski” – COEK STUDIO

Wystawa podsumowująca konkurs fotograficzno-plastyczny, zorganizowany przez Stowarzyszenie Ciechanowski Wolontariat, przy wsparciu miasta.

8 listopada

godz. 18:00 – wernisaż pokonkursowej wystawy plastycznej oraz wystawa historyczna – COEK STUDIO

Tytuły konkursów, przeprowadzonych przez miejską jednostkę kultury to: „Niepodległość – kocham”, „Współczesny patriotyzm i ja” oraz „Polskie drogi do niepodległości.

10 listopada

godz. 8: 30 – start dorosłych

godz. 9:00 – start dzieci

W biegu dla dorosłych może wziąć udział 100 osób powyżej 16. roku życia. Będzie to sztafeta 100×400 m. Koszt pakietu wynosi 20 zł. W biegu dla dzieci, każdy z 72 uczestników będzie miał do pokonania po 100 m. Zgłoszenia przyjmowane są do 8 listopada w biurze TKKF Promyk Ciechanów przy ulicy 17 Stycznia 56 w godz. 9.00-15.00 oraz w dniu zawodów w biurze zawodów w godz. 8.00-9.00 (jeśli będą jeszcze dostępne pakiety startowe).

Biegi organizują: TKKF Promyk Ciechanów i Mazovia ProActiv, we współpracy z Urzędem Miasta Ciechanów oraz MOSiR.

godz. 10:00 – Czwarte Ciechanowskie Dyktando o Pióro Prof. Jerzego Bralczyka – aula PWSZ przy ulicy Wojska Polskiego 51

W tym roku tekst odczyta aktorka Grażyna Wolszczak. Początek zaplanowany jest na godz. 10.00, uczestnicy powinni być na miejscu co najmniej pół godziny wcześniej. Konieczne jest zapisanie się. Można zapisywać się do 9 listopada – przez internet, wypełniając formularz: https://goo.gl/forms/v2nO1r86DmWfksAv2 bądź wysyłając wiadomość pod adres: stodyktando@gmail.com. Można także zadzwonić do sekretariatu Społecznej Szkoły STO w Ciechanowie pod numer telefonu 23 672 28 69. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, zostanie przyznana jedna nagroda główna oraz wyróżnienia w poszczególnych ośmiu kategoriach. Przygotowane zostaną niespodzianki i atrakcje.

Organizowane jest przez: Społeczne Towarzystwo Oświatowe – Koło Terenowe Nr 76 w Ciechanowie oraz Urząd Miasta Ciechanów.

godz. 11:00 – Sztafeta Pływacka – kryta pływalnia

W Ciechanowskiej Sztafecie Pływackiej może wziąć udział każdy, potrafiący pływać. Nie liczy się czas ani wybrana technika, ważne żeby 110 uczestników przepłynęło po 100 m, pokonując tym samym łącznie 11 km. Udział jest bezpłatny, każdy otrzyma medal. Zgłoszenia należy kierować pod adres: ciechanowkp@gmail.com . Wydarzenie odbędzie się pod patronatem prezydenta miasta.

Organizatorem jest: Klub Pływacki Ciechanów

11 listopada

godz. 10:00 – msza św. w Farze za ojczyznę

godz. 11:30 – uroczysta zbiórka na placu Piłsudskiego

Organizatorami obchodów są: Dowódca 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej i Prezydent Miasta Ciechanów.

godz. 18:00 –  pokaz najlepszej na świecie grupy demonstracyjnej – Kukkiwon Demo Team, prezentujący w artystycznym wydaniu koreańską sztukę walki Taekwondo – hala sportowa przy ul. 17 Stycznia 60 C

Organizatorem wydarzenia jest: Polski Związek Taekwondo Olimpijskiego oraz klub TKKF Promyk Ciechanów. Patronat objął prezydent miasta. Wstęp jest bezpłatny.

18 listopada

godz. 18:00 – koncert ,,11 nut dla Niepodległej” – hala sportowo-widowiskowej przy ul. Kraszewskiego 8

Koncert „11 nut dla Niepodległej” odbędzie się dzięki pozyskaniu ponad 60 tys. zł dofinansowania  z programu „Niepodległa 2018”, realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wystąpi chór Sine Nomine z Ciechanowa oraz 11 chórów z terenu północnego Mazowsza. Gościem specjalnym będzie Jacek Wójcicki.

 

W najbliższych dniach w gablotach na ul. Warszawskiej pojawi się tematyczna wystawa przygotowana przez działającą w strukturach Urzędu Miasta Ciechanów Pracownię Dokumentacji Dziejów Miasta.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*