Ogólnopolski Tydzień Promocji Karmienia Piersią

W poniedziałek, 27 maja, w siedzibie Ciechanowskiego Ośrodka Edukacji Kulturalnej STUDIO przy ul. 17 Stycznia 56A, w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Promocji Karmienia Piersią odbędzie się bezpłatna akcja edukacyjna. Zaplanowane są wykłady, warsztaty, dyskusje, pokazy.

Wydarzenie organizowane jest przez Klub Karmiących Mam. Start przewidziany jest o godz. 10.00. Organizatorzy zapraszają wszystkie mamy – przyszłe, obecnie karmiące i te które kiedyś karmiły piersią, a teraz chcą wesprzeć inne.  Zaproszeni są także tatusiowie i babcie, które chcą wspierać swoje córki i synowe w macierzyństwie.

W czasie akcji będzie można porozmawiać z lokalnymi specjalistami z dziedziny karmienia piersią i opieki nad niemowlętami i małymi dziećmi. Wykłady przygotowały Monika Kucińska (położna), Magdalena Zujewicz (fizjoterapeuta i pedagog), Anna Boniakowska (psycholog i logopeda), Anna Krawczyk-Grudzińska (dietetyk). Warsztaty na temat faktów i mitów dotyczących karmienia piersią poprowadzi promotorka karmienia piersią Renata Grandys, natomiast „Krąg opowieści laktacyjnych” prowadzić będzie liderka grup wsparcia (po szkoleniu w Fundacji Promocji Karmienia Piersią) Dominika Przęzak.

Ponadto będzie można odwiedzić kącik porad chustowych, zobaczyć pokaz technik i pozycji do karmienia oraz skorzystać z konsultacji na temat warunków anatomicznych jamy ustnej dziecka, które mają wpływ na udane karmienie piersią.

Na zakończenie akcji około godz. 17.00 mamy z maluszkami zostaną zaproszone do pamiątkowego zdjęcia w plenerze.

Szczegóły i dokładny program wydarzenia: https://www.facebook.com/events/675781839491620/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*