Okulary przeciwsłoneczne męskie – wybieraj to, co najlepsze!

Bez okularów trudno wyobrazić sobie wakacyjny wyjazd na urlop czy wycieczkę. Okulary nie tylko chronią oczy, ale – jeśli są dobrze dobrane – stanowią ważny element stylizacji. Czym należy kierować się wybierając okulary przeciwsłoneczne męskie? Gdzie znaleźć najciekawsze modele?

Cechy, na które warto zwrócić uwagę, wybierając okulary przeciwsłoneczne męskie

Kryteria wyboru okularów przeciwsłonecznych są różne, ponieważ każdy ma inne potrzeby, gust i styl. Najczęściej kierujemy się wyglądem danego modelu, tym czy jest modny, czy pasuje do kształtu twarzy i jak będzie się prezentował w połączeniu z konkretnymi częściami garderoby? Nic w tym dziwnego, przecież okulary przeciwsłoneczne muszą pasować do całości, tak samo jak każdy inny element stylizacji. Jednak jeśli chodzi o okulary przeciwsłoneczne męskie, należy zwrócić uwagę jeszcze na inne aspekty – równie ważne, a może jeszcze ważniejsze niż ich wygląd. 

Dobre okulary przeciwsłoneczne męskie powinny mieć filtr UV, chroniący oczy przed promieniowaniem słonecznym. Ten filtr UV ma na celu chronić oczy przed chorobami, przemęczeniem, zaczerwienieniem, łzawieniem. Pozbawione filtrów okulary sprawiają, że źrenica oka rozszerza się zamiast zwężać i przez to wyłapuje jeszcze więcej promieniowania. 

Dobre markowe okulary przeciwsłoneczne muszą mieć filtr polaryzacyjny, pochłaniający odblaski i odbicia światła od różnych powierzchni. Jest to ważne szczególnie w przypadku prowadzenia samochodu, ale także przy uprawianiu sportów, szczególnie zimowych. A powłoka antyrefleksyjna to kolejna cecha, która powinna charakteryzować dobre okulary. Zapobiega odbijaniu się światła od soczewki i oka, jednocześnie nie powodując zmiany kontrastu i widzianych kolorów.

W przypadku niektórych okularów przeciwsłonecznych mamy do czynienia jeszcze z dodatkowym filtrem – fotochromowym. Umożliwia on jednoczesną ochronę przed słońcem i korygowanie wady wzroku. Wiele ciekawych modeli z Vision Express ma taki filtr.

Okulary przeciwsłoneczne męskie z Vision Express

Jakie modele okularów męskich znajdziesz na stronie lub w salonach stacjonarnych Vision Express? Z pewnością szeroka oferta dostępnych modeli zadowoli klientów bez względu na wiek. Są  tu takie, które pozwalają na podkręcenie modnej stylizacji, eleganckie i klasyczne, typowo sportowe, idealne do aktywności outdoorowych i lekkie, kolorowe , idealne na lato. 

Oprawki ze stali nierdzewnej, włókna węglowego czy sztucznego tworzywa mogą być czarne, szylkretowe, złote, szare, granatowe i w wielu innych kolorach, podobnie jak soczewki – od klasycznych szarości i brązów po intensywne odcienie. Okulary słoneczne męskie marek takich jak Ray Ban, Emporio Armani, Polaroid, Tommy Hilfiger i wiele innych czekają na Ciebie w salonach Vision Express – stacjonarnych. Możesz także znaleźć je na stronie online  visionexpress.pl. Zobacz tam już dzisiaj!

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*