OSP z subregionu Ciechanowskiego ze wsparcie samorządu województwa

Kolejne środki z budżetu Mazowsza trafią do mazowieckich ochotniczych straży pożarnych. Radni województwa podjęli decyzję o przeznaczeniu dodatkowych 3,7 mln zł na dofinansowanie m.in. do zakupu średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych i specjalistycznego sprzętu. Wsparcie otrzyma także 7 jednostek z subregionu ciechanowskiego. W sumie w tym roku pomoc samorządu województwa wpłynie do 70 jednostek OSP z regionu.

– To już kolejne wsparcie w tym roku, które kierujemy właśnie w stronę mazowieckich OSP – zauważa marszałek Adam Struzik. – To tylko pokazuje jak wielkie są potrzeby. Praktycznie w ciągu całego roku spływają do nas prośby ze strony samorządów lokalnych o pomoc w zakupie czy to samochodów, czy specjalistycznego sprzętu czy chociażby dokonania niezbędnych remontów strażnic. Ostatnio na ten cel przeznaczyliśmy 15 mln zł, a dziś kolejne 3,7 mln zł. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie stabilna sytuacja finansowa naszego regionu. Pomagamy.

6 ŚREDNICH SAMOCHODÓW RATOWNICZO-GAŚNICZYCH

Dzięki wsparciu samorządu województwa 5 jednostek OSP z subregionu ciechanowskiego wzbogaci się o nowe samochody. Jak zauważa wicemarszałek Wiesław Raboszuk, po raz kolejny Mazowsze pokazuje czym jest prawdziwa solidarność. – Inwestując w nowe samochody, sprzęt czy umundurowanie pomagamy nie tylko strażakom ochotnikom. Jest to przede wszystkim inwestycja w bezpieczeństwo mieszkańców. Mamy świadomość, że gminy nie są wstanie w ramach własnych budżetów realizować tych wszystkich zadań. Dlatego, gdy tylko mamy środki, pomagamy.

Na zakup średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych dla OSP władze Mazowsza przeznaczą 2,7 mln zł. Nowe samochody trafią do 27 jednostek, w tym 6 z subregionu ciechanowskiego. Wsparcie w wysokości 600 tys. zł pomoże doposażyć OSP: Łysakowo, Opinogóra, Unierzyż, Konopki, Piegłowo Wieś i Nowe Miasto.

Lp.Gmina/MiastoNazwa OSPPowiatprzedmiot dofinansowaniakwota dotacji
1.GruduskŁysakowociechanowskisamochód średni ratowniczo-gaśniczy100 000 zł
2.Opinogóra GórnaOpinogóraciechanowskisamochód średni ratowniczo-gaśniczy100 000 zł
3.StrzegowoUnierzyżmławskisamochód średni ratowniczo-gaśniczy100 000 zł
4.StupskKonopkimławskisamochód średni ratowniczo-gaśniczy100 000 zł
5.SzydłowoPiegłowo Wieśmławskisamochód średni ratowniczo-gaśniczy100 000 zł
6.Nowe MiastoNowe Miastopłońskisamochód średni ratowniczo-gaśniczy100 000 zł

ODZIEŻ OCHRONNA DLA OSP SOCHOCIN

Dzięki wsparciu samorządu województwa, OSP Sochocin zakupi 5 kompletów ubrań specjalnych. Na ten cel władze regionu przeznaczą 17,5 tys. zł. – Wsłuchujemy się w głos nie tylko samorządowców, ale i mieszkańców. To wsparcie to efekt naszej mazowieckiej solidarności. Wiele już udało się zrobić. W ciągu ostatnich 16 lat na dofinansowanie mazowieckich jednostek OSP przeznaczyliśmy ponad 130 mln zł. Na tym nie koniec. Potrzeby są duże i w miarę możliwości będziemy starali się pomagać – podkreśla radny województwa mazowieckiego Konrad Wojnarowski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*