Parki kieszonkowe na ciechanowskich osiedlach

Rozpoczęła się realizacja kolejnej inwestycji ratusza w rozwój miejskiej zieleni. Jeszcze w tym roku na „Blokach” i w „Śródmieściu” powstaną trzy mini parki kieszonkowe. 

Aktualnie trwają prace na osiedlu „Bloki”. Między ulicami Wyzwolenia, Okrzei i Spółdzielczą wybudowana zostanie ścieżka spacerowa o powierzchni ponad 100 m2. Przy niej zamontowane zostaną dwie ławki do wypoczynku na świeżym powietrzu. Na powierzchni 150 m2 nasadzone będą byliny i trawy, rozplenica japońska, trzcinnik ostrokwiatowy, hortensja, szałwia, rozchodnik i hosta. Teren ozdobi też platan klonolistny.

Drugi mini park powstaje przy ul. Aleksandra Świętochowskiego. Tam również pojawi się alejka, nasadzenia roślin (lawendy wąskolistnej i trzcinnika ostrokwiatowego) oraz rosły będą dwa ozdobne, odporne na zmiany warunków atmosferycznych platany. Mieszkańcy będą mogli wypoczywać na nowych, półokrągłych ławkach.

Trzecim etapem prac objęty zostanie teren w „Śródmieściu”. Swoje oblicze zmieni działka między ulicami 11 Pułku Ułanów Legionowych i Mikołajczyka. W pierwszej kolejności zdemontowane będą istniejące tam aktualnie ławki i donice. Zniknie też nawierzchnia z kostki. Zamiast betonu pojawi się zieleń, m.in. czosnek ozdobny, lawenda i trzcinnik. Obszar ozdobi pergola z żaluzjowym dachem i trejaż, po którym piąć będzie się bluszcz. Dodatkowo wybudowana zostanie alejka spacerowa z naturalnych kruszyw i ustawione będą 3 ławki. 

Trzy mini parki kieszonkowe w Ciechanowie będą gotowe jeszcze tej jesieni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*