Piątkowy „Kaskadowy Pomiar Prędkości”

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego ciechanowskiej Komendy Policji w piątek realizowali zadania w ramach „Kaskadowego Pomiaru Prędkości”. Ujawnili 20 przekroczeń prędkości przez kierujących  w tym jeden kierowca stracił swoje prawo jazdy.

Przekraczanie dozwolonej prędkości na terenie obszaru zabudowanego gdzie występuje duże prawdopodobieństwo pojawienia się pieszych to ogromne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dlatego apelujemy do wszystkich kierowców o jazdę zgodnie z przepisami ruchu drogowego.Podsumowanie weekendu

Dwóch nietrzeźwych kierowców odpowie przed sądem za swoje zachowanie. Za prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego.
 

W piątek około godz. 9:20 w miejscowości Regimin  funkcjonariusze Posterunku Policji w Regiminie  zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Opla, który jechał bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Jak się okazało mężczyzna prowadził swój samochód będac pod wpływem alkoholu. Został on poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie,  gdzie Alkometr wskazał 3 promile alkoholu.

Tergo samego dnia policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego udali się do miejscowości Gumowo, gdzie według zgłoszenia dwóch mężczyzn ujęło nietrzeźwego kierującego. Mieszkaniec powiatu ciechanowskiego oraz mieszkaniec Warszawy zatrzymali samochód marki Peugeot, którego kierujący nie utrzymywał prostego toru jazdy co wskazywało że może on znajdować się pod wpływem alkoholu. Badanie 24 – latka wykazało że miał on ponad dwa promila alkoholu w organizmie.

Nietrzeźwi kierujący są zagrożeniem na naszych drogach, wszystkim kierującym przypominamy, że jadąc na podwójnym gazie ryzykują nie tylko utratą prawa jazy oraz odpowiedzialnością karną, ale także zdrowiem i życiem innych uczestników ruchu drogowego. Komenda Powiatowa Policji w Ciechanowie składa gratulacje dla mężczyzn, którzy wykazali się właściwą postawą i zareagowali na widok nietrzeźwego kierującego.

podkom . Ewa Brzezińska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*