Pierwsze konsekwencje dla miasta. Kara 30 tysięcy dla Ciechanowskiego Ratusza!

W dniu dzisiejszym do Ciechanowskiego magistratu wpłynęła decyzja Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Ciechanowie, wymierzająca miastu karę pieniężną w wysokości 30 tys. zł w związku ze zgromadzeniem się osób podczas występu Kasi Kowalskiej w ramach wydarzenia „Koncertowaniem pod blokiem”.

Sanepid ocenił, iż na terenie pomiędzy blokami było ok. 100 osób, a ok. 50 znajdowało się w samochodach. Podkreślono, że podczas wydarzenia przestrzegano zachowania wymaganej odległości 2 metrów od siebie, ale odległości nie były zachowane, kiedy artystka poprosiła o podejście pod scenę przebywające tam osoby. 

– W naszej ocenie działania sanepidu są wywołane presją medialno-polityczną, a nie rzetelną analizą wydarzenia, o którym mowa na wstępie. W związku z powyższym będziemy składać odwołanie od decyzji – komentuje decyzję sanepidu Paulina Rybczyńska rzeczniczka ciechanowskiego ratusza.

W dalszej części swojego komentarza rzecznika urzędu miasta stwierdza, że organizatorem koncertu nie był ratusz. Należy jednak przypomnieć, że akurat ten jeden koncert był transmitowany online przez oficjalny profil ciechanowskiego magistratu z logiem miasta oraz podległej jej bezpośrednio miejskiej jednostce kultury.

Warto przypomnieć, że jeszcze przed rozpoczęciem cyklu koncertów tamtejszy sanepid wydał negatywną rekomendację dla tych wydarzeń, argumentując swe stanowisko zagrożeniami zdrowotnymi.

fot:um ciechanów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*