Pijana matka zatrzymana! Opiekowała się dzieckiem mając blisko 3 promile!

Dzięki reakcji przechodzącej obok bloku przy ul. Ściegiennego mieszkance Ciechanowa, 15 miesięczne dziecko jest bezpieczne, pod opieką w szpitalu. 32-letnia matka opiekowała się dzieckiem mając w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Kobieta usłyszała zarzut narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godz. 15:00 w Ciechanowie przy ul. Ściegiennego. Przechodząca obok bloku mieszkanka Ciechanowa usłyszała płacz dziecka a w drzwiach wejściowych wystającą nóżkę dziecka. Zaniepokojona widokiem postanowiła sprawdzić co się stało, gdy dostała się na klatkę schodową zauważyła jak malutkie dziecko samo wchodzi po schodach a na półpiętrze stoi matka. Dziecko straciło równowagę i spadło ze schodów. Gdy matka dziecka nie zareagowała, mieszkanka Ciechanowa natychmiast zaopiekowała się maluchem. Wezwała na miejsce karetkę pogotowia oraz policję. Jak się okazało kobieta była pijana. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że kobieta ma w organizmie blisko 3 promile alkoholu. 15 miesięczne dziecko trafiło do szpitala a jego nietrzeźwa matka została zatrzymana przez policję.

Gdyby nie zdecydowana i szybka reakcja mieszkanki Ciechanowa mogło by dojść do tragedii.  Chłopczyk przebywa pod doskonałą opieką w szpitalu.

Matka natomiast usłyszała zarzut narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Teraz decyzję dotyczącą opieki nad dzieckiem podejmie Sąd Rodzinny.

kom. Jolanta Bym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*