Piknik zdrowotny w Przasnyszu [FOTO]

21 sierpnia w godzinach 13.00-19.00 w ogrodzie przyszpitalnego SPZZOZ w Przasnyszu odbył się piknik zdrowotny. Wydarzenie poświęcone profilaktyce zdrowotnej, podczas którego było można m.in. wykonać badania profilaktyczne, wyrobić kartę EKUZ, uzyskać dostęp do Internetowego Konta Pacjenta.

Podczas wydarzenia promującego profilaktykę zdrowotną w Przasnyszu uczestnicy wydarzenia mogli skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji:

  • mammograficznych bez limitu wiekowego po kwalifikacji lekarza,
  • znamion i zmian skórnych w dermobusie,
  • gęstości kości w kierunku osteoporozy  w osteobusie;
  • diagnostycznych: pomiar cukru,  ciśnienie tętnicze, PEF (szczytowy przepływ wydechowy), pomiar masy ciała, wzrostu oraz obliczanie wskaźnika BMI i analizy składu ciała;
  • zasięgnąć porad lekarzy specjalistów, a także dietetyka,  psychologa.

Ważnym elementem programu było również skierowanie oferty zdrowotnej do osób w wieku 40+. Celem programu jest objęcie diagnostyką osób z grupy podwyższonego ryzyka w wieku 40 lat i więcej. Z badań diagnostycznych mogą korzystać od 1 lipca wszystkie osoby w wieku powyżej 40 lat.

Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem i jest żywym dowodem na to, że tego typu inicjatywy są ważnym elementem dbania o życie i zdrowie mieszkańców naszego regionu. 50 osób skorzystało również z możliwości zaszczepienia się.

fot:nfz mazowsze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*