PILNE! Obostrzenia przedłużone do 14 lutego

Obecnie obowiązujące obostrzenia wprowadzone zostały 28 grudnia 2020 roku. Początkowo miały one potrwać do 17 stycznia, jednak w związku z sytuacją pandemiczną, rząd zdecydował o ich przedłużeniu do 31 stycznia.  

Dziś podczas konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował :

– Etap odpowiedzialności będzie przedłużony do 14 lutego. Po tej dacie podjęte zostaną dalsze decyzje w oparciu o statystyki nowych przypadków i zgonów. 

Jak podkreślił dalej minister:

“Czynnikiem, który uwzględniliśmy przy podejmowaniu decyzji do co dalszego kształtowania obostrzeń, są mutacje wirusa. W Polsce jest już obecna brytyjska mutacja.”

Sklepy w galeriach zostaną otwarte. Od 1 lutego otwarte zostaną sklepy w galeriach handlowych w reżimie sanitarnym. Reguły, które dotyczą zgromadzeń publicznych, imprez, i spotkań organizowanych w domach, restauracji, hoteli, stoków, infrastruktury sportowej i oczywiście sytuacji związanej z przekraczaniem granicy pozostają bez zmian – poinformował minister.

Zgodnie z zapowiedzią Niedzielskiego ze środy nauczanie stacjonarne zostanie utrzymane w klasach I-III, wszystkie pozostałe poziomy edukacji pozostają przy nauce zdalnej. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*