PILNE! Rząd wprowadza nowe ograniczenia i zakazy!

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zapowiedział nowe restrykcje, które maja wpłynąć na mniejsze rozprzestrzenianie się koronawirusa.

– Musimy dalej ograniczać dystans społeczny i stąd wynikają kolejne ograniczenia. Być może teraz jest ten najtrudniejszy moment w rozwoju epidemii. Widzimy duże przyrosty i one będą jeszcze wyższe. Stąd tak ważna zasada dystansu. Wymóg 2 m odległości między osobami w przestrzeni publicznej – poinformował premier Morawiecki

– Jak dalej mówi premier ograniczenie dostępu do parków, skwerów, miejsc rekreacyjnych. Wprowadzamy również zakaz korzystania z wypożyczalni rowerów miejskich. Zamknięte został wszystkie gabinety fryzjerskie, tatuażowe itd. Limit dla sklepu – maksymalnie 3 osoby na jeden punkt kasowy

Podobnie wygląda to w przypadku bazarów, 3 osoby przy jednym straganie. Przed sklepami należy nakładać rękawiczki. Zamknięte zostaną w weekend sklepy budowlane, otwarte pozostaną sklepy spożywcze, apteki i drogerie.

– W godzinach 10-12 sklepy i apteki otwarte tylko dla osób powyżej 65+. W ten sposób chcemy zmniejszyć liczbę spotkań osób najbardziej zagrożonych – kontynuuje Morawiecki.

Dodatkowe wymogi w zakładach pracy. 1.5 m odległości między stanowiskami pracy oraz zapewnienie środków ochrony. Najlepiej w miejscu, obok którego ludzie przechodzą.

Zamknięcie hoteli i miejsc noclegowych, wyjątkiem są miejsca wykorzystywane dla pacjentów objętych kwarantanną i pobyty służbowe.

– Obowiązkowa kwarantanna dla osób, które mieszkają w domu z osobą przebywającą kwarantannie. Co najmniej dwutygodniowa – kontynuuje premier.

Premier zapowiedział również – Na czas pandemii odwołujemy wszystkie zabiegi rehabilitacyjne, które nie są niezbędne ze względu na stan zdrowia. Zostańmy w domach, unikajmy kontaktu z innymi ludźmi. Podchodzimy z pokorą do koronawirusa. Na razie udaje nam się te przyrosty wolniej kontrolować, ale nie możemy  założyć, że tak będzie.

Na koniec premier ponownie zaapelował do Polaków o pozostanie w domach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*