PiS nie rezygnuje z planu podziału Mazowsza. Projekt ustawy trafi do Sejmu

Krzysztof Sobolewski – szef Komitetu Wykonawczego PiS podkreślił w rozmowie z TVP Info, że Zjednoczona Prawica nie zrezygnowała z planów podziału Mazowsza. – Projekt ten najpóźniej w listopadzie trafi do laski marszałkowskiej i będzie procedowany – powiedział poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Jak zaznaczył poseł PiS jest to jeden z punktów programowych  – Mówiliśmy o nim w kilku kampaniach, nie tylko parlamentarnych, ale i samorządowych. Chcemy teraz przystąpić do jego realizacji, dzieląc województwo mazowieckie na województwo mazowieckie i województwo warszawskie – wyjaśnił Sobolewski.

Pomysł podziału Mazowsza zdecydowanie nie jest akceptowany przez obecne władze Mazowsza oraz koalicję PSL-PO, która rządzi Mazowszem.

O absurdzie sytuacji mówi marszałek Adam Struzik ­– Jestem zdumiony i oburzony wypowiedziami polityków PiS-u powracającymi do pomysłu rozbioru MazowszaW kraju panuje epidemia.Dziesiątki ludzi umiera z powodu covid-19, zaczyna brakować miejsc w szpitalach, a PiS chce zniszczyć Mazowsze. Szanowni Państwo, zamiast dzielić regiony, zamiast dzielić społeczeństwo, zajmijcie się ochroną zdrowia, gospodarką, rolnictwem, wszystkim tym, czym żyją ludzie na co dzień. Dlaczego chcecie zniszczyć coś, co w myśl zasady subsydiarności, pomocniczości i zrównoważonego rozwoju było budowane przez ponad 20 lat i tworzy jeden organizm. Po raz kolejny podkreślam, Mazowsze regionalne bez stolicy stanie się regionem biedy, niezdolnym do samodzielnego utrzymania mienia i inwestycji.

Czy w sytuacji kiedy Polska przechodzi kryzys zdrowotny, gospodarczy oraz społeczny rządzący zdecydują się na taki ruch? O tym przekonamy się w najbliższych tygodniach. Należy podkreślić fakt, że zapowiadany podział wiąże się z nowymi wyborami, które według zapowiedzi polityków PiS miałby się odbyć na początku nowego roku. Czy w takiej sytuacji Zjednoczona Prawica zdecyduję się na posłanie do wyborów kilkuset tysięcy Mazowszan? Na te pytanie oraz inne już niedługo odpowie nam obóz rządzący.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*