PiS zaprezentowało Nowy Ład. Jakie zmiany szykuje władza!

O godz. 10. rozpoczęła się konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości, na której prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz premier Mateusz Morawiecki przedstawiają program Nowego Ładu. Szeroko zakrojony plan społeczno-gospodarczym, który ma być odpowiedzią polskiego rządu na okres po pandemii koronawirusa – zapowiadają rządzący. Jedną z najważniejszych zmian przedstawionych przez prezesa partii, wicepremiera Kaczyńskiego ma być podniesienie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł zaś drugi próg podatkowy wzrośnie z dzisiejszych 85 tys. zł do 120 tys. – dodał prezes PiS.

Polski Ład jest z dwóch powodów. Po pierwsze dlatego, że Polacy są głęboko przekonani, że należy im się taki poziom życia, jak w krajach na zachód a po części także południe od polskich granic. I my chcemy te aspiracje zaspokoić – powiedział prezes PiS. – Wykazaliśmy do przez skuteczną obronę gospodarki. – powiedział podczas przemówienia Jarosław Kaczyński.

Ważną zmianą zapowiadaną przez obóz władzy to zapowiedź emerytury bez podatku, który od wielu lat był postulowany przez środowiska Polskiego Stronnictwa Ludowego. Emerytura bez podatku miałaby obejmować świadczenie do 2500 zł.

Prezes PiS zapowiedział również likwidację umów tzw. śmieciowych. – “Naszym celem jest stworzenie jednego modelu kontraktu o pracę” – powiedział Jarosław Kaczyński.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*