Początek sezonu na Ciechanowski Rower Miejski

Od środy 6 maja Ciechanowianie oraz goście przyjeżdżający do naszego miasta będą mogli skorzystać z wypożyczalni rowerów miejskich. Do dyspozycji wszystkich fanów jazdy na rowerze zostało oddanych do użytku 90 rowerów oraz 9 stacji. Od czerwca ruszy także nowa stacja miejskich rowerów, która zostanie uruchomiona na terenie Muzeum Romantyzmu w Opinogórze. Korzystanie z rowerów będzie wymagało przestrzegania zaleceń sanitarnych.
Zasady wypożyczania i korzystania z rowerów nie zmieniły się w stosunku do ubiegłego roku. Korzystanie z roweru (po wcześniejszej rejestracji) jest bezpłatne przez pierwsze 20 minut. Od 21 do 60 minut opłata wyniesie 1 zł, od 61 do 120 minut – 2 zł, od 121 do 180 minut – 3 zł, od 181 do 240 minut i za każdą kolejną godzinę – 4 zł za godzinę. Opłaty sumują się. Maksymalna długość wypożyczenia roweru to 12 godzin. Wypożyczony rower można będzie zwrócić na dowolnej stacji. By korzystać z systemu, trzeba założyć indywidualne konto klienta oraz mieć na nim co najmniej 10 zł (niewykorzystane środki podlegają zwrotowi w przypadku rezygnacji z korzystania z systemu). Rejestracja odbywa się na stronie: ciechanowskirower.pl.
Aby wypożyczyć rower, należy podejść do terminala stacji wypożyczeń i postępować zgodnie z instrukcjami – wpisać numer telefonu, kod PIN i numer wypożyczanego roweru, po czym wypiąć rower z elektrozamka. Dostępna jest również bezpłatna aplikacja Nextbike na telefony komórkowe, która umożliwi m.in. wypożyczenie poprzez skanowanie kodu QR. Wypożyczanie możliwe będzie całodobowo, każdego dnia w tygodniu.
Informacje na temat zasad wypożyczania oraz i cennik dostępne są na stronie internetowej: https://ciechanowskirower.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*