Pod wpływem z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów

Jak podaje Komenda Powiatowa Policji w Ciechanowie w miniony weekend funkcjonariusze zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących oraz mężczyznę, który pomimo posiadania dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych zdecydował się wsiąść za kółko.

W dniu 17 kwietnia w nocy n aul. Płońskiej policjanci zatrzymali do kontroli pojazd marki Audi, którego kierujący przejechał przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. Podczas sprawdzenia  w policyjnych systemach okazało się, że 38 – latek posiada dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd.

Tego samego dnia rano w miejscowości Zygmuntowo gm. Opinogóra Górna policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę VW Sharan, którego tor jazdy wskazywał, że może być pod wpływem alkoholu. 44 – letniego kierującego mundurowi poddali badaniu, gdzie wynik wskazał że ma on ponad dwa promile alkoholu w organizmie.  

Podobny wynik badania uzyskał 32 – latek, który na ul. Tatarskiej został zatrzymany do kontroli przez policjantów z uwagi na znajdujący się pod pojazdem znak stawiany przy tzw. „wysepkach”. W trakcie rozpytania mężczyzna oświadczył, że uderzył w niego na ul. Płockiej.

Jak podkreśla Policja pomimo ciągłych apeli o zachowanie trzeźwości i  rozsądek na drodze nadal są osoby, które uważają , że mogą prowadzić pojazd pomimo wypitego alkoholu lub zakazu prowadzenia.  Za takie właśnie myślenie wszyscy trzej mężczyźni odpowiedzą przed Sądem.

podkom. Ewa Brzezińska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*