Podsumowanie działań znicz

Przez ostatnie dni policjanci dbali o bezpieczeństwo osób odwiedzających groby swoich najbliższych. Mundurowi sprawdzali, m.in. stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów i prędkość, z jaką poruszali się po drogach. Szczególną uwagę zwracali na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego.

W ramach prowadzonych działań, które były prowadzone od piątku 29 października każdego dnia zaangażowani byli policjanci z drogówki, prewencji oraz służb kryminalnych. Funkcjonariusze czuwali nad płynnością ruchu na większości ciągów komunikacyjnych, ale również patrolowali okolice cmentarzy, parkingów i miejsc kultu, dbając o mienie i bezpieczeństwo osób tam przebywających.

W trakcie przedłużonego weekendu, na ciechanowskich drogach doszło do 20 zdarzeń drogowych, w tym 1 wypadku drogowego, w którym ranna została piesza.  Ciechanowscy policjanci zatrzymali 6 kierowców pojazdów mechanicznych, którzy wsiedli za kierownicę będąc w stanie nietrzeźwości.

Ruch w okolicy cmentarzy był umiarkowany, największe jego natężenie przypadło oczywiście w dzień Wszystkich Świętych, dało się jednak zauważyć, że wizyty na grobach zostały rozłożone na kilka dni, co przełożyło się na porządek i bezpieczeństwo w ruchu drogowym w dniu 1 listopada.

Foto: Pixabay

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*