Podsumowanie piątej kampanii " Twoje światła- Nasze bezpieczeństwo”

Ciechanowscy policjanci podsumowali prowadzone od 22 października działania prewencyjno- kontrolne pod nazwą „Twoje światła – Nasz bezpieczeństwo”.  Podczas kontroli, policjanci zwracali szczególną uwagę na prawidłowe oświetlenie pojazdów. Przeprowadzono 1538 takich kontroli.

W ramach akcji policjanci przeprowadzili 1538 kontroli stanu oświetlenia pojazdów. Podczas 13 kontroli pojazdów ujawniono nieprawidłowości w zakresie oświetlenia. Ponadto 36 kierowców skorzystało z darmowego sprawdzenia oświetlenia swojego pojazdu w Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów przy ul. Mleczarskiej 17a w Ciechanowie

Policjanci przypominają, że w okresie jesienno – zimowym prawidłowe oświetlenie pojazdów ma szczególne znaczenia, z uwagi na niekorzystne warunki atmosferyczne, szybko zapadający zmrok, oraz mgły utrzymujące się zarówno w dzień jak i w nocy.  Od świtu do zmierzchu światła pełnią jedynie rolę oznaczania pozycji pojazdu na drodze. Po zapadnięciu zmroku dodatkowym zadaniem przednich świateł pojazdu jest również oświetlanie drogi i co szczególnie istotne, wszelkich nieoświetlonych przeszkód. Prawidłowe działanie świateł w pojeździe ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, w tym pieszych i rowerzystów.

podkom. Ewa Brzezińska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*